• Andie

PŘED A PO CVIČENÍ: LE SMOOFI NÁVOD

Zmaximalizujte svůj výkon tím jak jíte, jakým způsobem přemýšlíte a co děláte.

Pohyb je základním kamenem pomyslné holistické rovnice k tomu, abyste cítili skvěle. Neexistuje lepší pocit, než mít skvělý workout plán, který Vám maximálně vyhovuje. Ať už sportujete brzy ráno nebo večer, je velmi důležité vědět, co byste měli jíst.1. PŘED CVIČENÍM

JÍDLO JAKO PALIVO PRO VÁŠ VÝKON

Za prvé, rychlá lekce o makrech: Sacharidy jsou hlavním zdrojem energie těla. Protein je důležitý pro budování a udržování svalů a regeneraci svalů. Tuk může být použit jako zdroj energie při dlouhodobém cvičení s nízkou intenzitou. Antioxidanty, zejména flavonoidy z ovoce a zeleniny, působí proti zánětu a bolestivosti svalů a mohou pomoci s regenerací svalů.

Jíst kombinaci sacharidů a bílkovin před tréninkem, může pomoci udržet vaši energii, zachovat si svalovou hmotu a zrychlit zotavení. Potraviny, které mají nízký obsah tuku s mírným obsahem vlákniny, jsou snáze stravitelné a je méně pravděpodobné, že z nich budeme mít gastrointestinální potíže.


Jste ranní ptáče? Pokud vyloženě nechcete, před intenzivním tréninkem brzy ráno jíst nemusíte. Každopádně poslouchejte své tělo a vezměte v úvahu trénink a vaše cíle.

Před tréninkem si můžete dát například malou svačinu v podobě mističky s ovocem nebo smoothie s proteinovým práškem. Pokud potřebujete nakopnout přírodní cestou zkuste rozmíchat matcha zelený čaj v přášku s vodou a vypít 15-30 minut před tréninkem.


NAKOPNUTÍ A PŘÍVAL ENERGIE

Je prokázáno, že zvýšením kofeinu před tréninkem se zvyšuje vytrvalost a sportovní výkon. Někteří si před tréninkem rádi dopřejí šálek kávy, matcha čaj nebo nakopávač zakoupený ve fitness obchodech.

Studie ukazují, že kombinace nootropního l-theaninu a kofeinu zlepšuje jak kognitivní funkce, tak pozornost, a zároveň snižuje zátěž stresových hormonů.ZMĚNA VNITŘNÍHO DIALOGU

Tím, že změníte vnitřní dialog a omezíte negativní self-talk, vytyčíte si krátkodobější cíle a najdete v každém tréninku nějakou radostnou maličkost ucítíte, že zaručenou změnu, pokud vás z nějakého důvodu cvičení přestává bavit.2. PO CVIČENÍ

NARKMTE SVALY

Pokud jdete po cvičení hned do práce, musíte plánovat. Svaly po tréninku potřebují vyživit a "nakrmit".

Kombinace sacharidů a proteinu- sacharidy pomáhají vyživit svalový glykogen ("Svalový glykogen se štěpí jen pro potřeby daného svalu a vzniklá glukóza se do krve nedostává, ale je metabolizována jako zdroj energie pro svalovou práci." (1), který během cvičení pořádně pracoval a proteiny pomáhají udržet svalovou hmotu a stimulují svalovou syntézu.

Skvělé je také dodržovat poměr 4:1 sacharidů ku proteinu, ale samozřejmě to záleží na každém zvlášť a na jeho formě cvičení.VYPOTIT A ZAVLAŽIT

Hydratace je nezbytná, ale správná rovnováha elektrolytů k vodě je ještě důležitější, a to kvůli regeneraci. Upřednostnění mikronutrientů a esenciálních minerálů umožní vašemu tělu, aby fungovalo optimálně před, během a dlouho po cvičení.

Skvěle funguje i naše denní voda BEAUTIFUL DAY (zde) , která obsahuje Fromin "vodu z doby ledové" pramenící v České Repulibce a elektrolytický roztok s nespočetným množstvím vitamínů, kyselinou fulvinovou a minerály. Je teda skvělá i pro sportovace protože je to vlastně čistý přírodní iontový nápoj s velmi jemnou květinovou příchutí.

PROTÁHNOUT A VYCHLADNOUT

Po cvičení nebo skupinové lekce se nezapomeňte protáhnout! Pět minut rollování pomocí pěnového válce nebo strečingových by mělo být dostatučující. Budete se cítit lépe, dovolíte tak tělu postupně "vychladnout", svaly krásně protáhnete a tím pádem se mnohem lépe zotaví a nebudou tak bolet. Taky tím předejdete případnému úrazu.
ZKUSTE EPSOMSKOU SŮL DO KOUPELE

Zkuste teplou vanu s rozpuštěnou epsomskou solí. Epsomská sůl je složena z minerálů hořčíku a síranu. Po zvlášť náročném tréninku pomůže se zotavením svalů po dlouhém dni nebo cvičení. Uvolní napjaté unavené svaly, pomáhá dokonce i při kožních problémech, a pomáhá produkovat serotonin, hormon zodpovědný za pocit pohody a štěstí. Sírany zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují migrény.

V Le Smoofi nabízíme bezplatné poradenství, pokud váháte jaké produkty použít a jaké se hodí přímo pro Váš, napište nám zprávu.

S láskou AndieZdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Glykogen

https://www.rehabilitace.info/zajimavosti/epsomska-sul-neboli-glauberova-horka-sul-a-jeji-lecive-ucinky/
14 zobrazení

ADRESA

výdejní místo

Madeleine kosmetické delikatesy

Dlouhá 10, Praha 1

110 00

TEL : 721 110 716

KONTAKT

OTEVÍRACÍ DOBA VÝDEJNÍHO MÍSTA MADELEINE

Pondělí – Pátek : 11H – 19,30H

Sobota : 11H-18,30H

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon