• Andie

RETINOL vs. RETINYL vs. RETINOIDRetinol i Retinyl jsou formy vitaminu A, které jsou mimo jiné důležité pro udržení zdravého zraku, funkce mozku a zdravé kůže.

Vitamin A se nachází ve dvou hlavních formách: aktivní vitamín A a beta karoten.

Aktivní vitamin A pochází z potravin pocházejících ze zvířat a nazývá se retinol. Tento „již zpracovaný“ vitamín A a může být tělem hned zpracován.

Další typ vitamínu A, který se získává z barevného ovoce a zeleniny, se jmenuje „pro Vitamin A“, je to karotenoid, který tělo po požití přeměňuje na retinol.


Podobným způsobem jsou výrobky určené pro péči o pleť na předpis, které obsahují retinol, absorbovány kůží a poté přeměněny na kyselinu retinovou, která pomáhá posílit působení kolagenu a buněčnou přeměnu. Retinyl palmitát je sloučenina vytvořená z retinolu a kyseliny palmitové. Když je tento materiál kůží absorbován, rozkládá se na retinol, pak na retinaldehyd a nakonec na kyselinu retinovou. Jak vidíte - je to docela dlouhý proces prěměny Retinyl palmitátu na kyselinu retinovou, což znamená že je to jemnější forma pro léčbu pleti.


Retinyl palmitát je asi o 20% méně silný, než Retinol, což je ideální pro citlivou pokožku. Vyzkoušejte za naší nabídky Disciple noční olej DREAMY SKIN, který obsahuje 0,4% retinylu.


Vzhledem k tomu, že retinoidy urychlují produkci kolagenu a buněčnou přeměnu, je velmi důležité používat ochranný opalovací krém s SPF k ochraně těch krásných nových buněk před škodlivými účinky UV záření. :)


V Le Smoofi nabízíme bezplatné poradenství, pokud váháte jaké produkty použít a jaké se hodí přímo pro Váš, napište nám zprávu.


S láskou Andie

4 zobrazení

ADRESA

výdejní místo

Madeleine kosmetické delikatesy

Dlouhá 10, Praha 1

110 00

TEL : 721 110 716

KONTAKT

OTEVÍRACÍ DOBA VÝDEJNÍHO MÍSTA MADELEINE

Pondělí – Pátek : 11H – 19,30H

Sobota : 11H-18,30H

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon